Melkib
Producenci
Produkt dnia
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Melkib MMA Elastic 50ml 2-składnikowy klej metakrylowy elastyczny, bardzo wytrzymały, do metalu, aluminium, stali nierdzewnej, kompozytów, odporny na warunki atmosferyczne

Dostępność: Zapytaj o wycenę i dostępność
Cena: 56,38 zł 56.38
Cena netto: 45,84 zł
ilość szt.
Zyskujesz 5 pkt [?]
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Melkib
Kod produktu: MMA ELASTIC 50

Opis

Produkt wycofywany, do wyprzedania zapasów. -> Sprawdź zamiennik

Dwuskładnikowy klej metakrylowy mieszany 10:1, tworzy strukturalne połączenia o dużej wytrzymałości i dodatkowo pewnej elastyczności. Posiada dobrą adhezję do większości tworzyw sztucznych, kompozytów i metali, większość substratów nie wymaga stosowania dodatkowego primera. W pełni utwardzona spoina jest odporna na wstrząsy, uderzenia, oddzieranie, nacisk i zmęczenie materiału – klej jest bardzo uniwersalny.

Klej ponadto bardzo dobrze wypełnia szczeliny i jest odporny na rozciąganie. Możliwy jest zakup produktu w beczkach dostosowanych do systemów dozujących.

W komplecie z klejem 1 dysza mieszająca.

ZALETY

 • Bardzo dobra adhezja do większości powierzchni - brak konieczności stosowania primera
 • Dla różnorakich łączeń podlega odpowiedniemu obciążeniu dynamicznemu.
 • Elastyczny
 • Umożliwia wyrównanie tolerancji wykonawczej
 • Wysoka odporność na czynniki zewnętrzne
 • Zgodność kolorystyczna z różnorodnymi materiałami

DANE TECHNICZNE

Parametry obróbki, mierzone dla 10g produktu z proporcją mieszanki 10:1, w

temperaturze 24°C

Czas przygotowywania:

Ok. 4-7 min.

Czas wiązania:

Ok. 12-18 min.

Czas osiągnięcia wytrzymałości końcowej:

24 godziny

Właściwości fizyczne

Wypełnianie szczelin

1-15 mm

Wytrzymałość na rozciąganie

Ok 70%

Wytrzymałość na ściskanie

14-17 N/mm2

Współczynnik sprężystości

400-600 N/mm2

Zakres temperatur

-40 °C do +100 °C

CECHY PRODUKTU W TEMPERATURZE 24 °C

 

Składnik A (substancja klejąca)

Składnik B (aktywator)

Kolor

białawy

czarny

Konsystencja/Lepkość (mPas)

100.000 – 140.000

80.000 – 120.000

Proporcje w mieszaninie

10

1

Stosunek wagowy w mieszaninie

9

1

Temperatura zapłonu °C

12

12

Gęstość, g/ml

0,96 – 1,02

1,05 – 1,15

PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI

Powierzchnie przeznaczone do sklejenia należy oczyścić z kurzu i innych zanieczyszczeń oraz odtłuścić. Aby uzyskać idealny efekt, najlepiej wykorzystać w tym celu jeden z środków czyszczących – w celu doboru właściwego produktu prosimy o kontakt z naszymi konsultantami. Oprócz polecanych środków użyć należy ściereczki czyszczącej. Podczas przygotowywania powierzchni za pomocą środków czyszczących należy wziąć pod uwagę czas ich odparowywania.

Odradza się używanie benzyny, niskoprocentowych/małowartościowych alkoholi oraz rozcieńczalników do farb.

Powierzchnie kompozytów, powłok żelowych itd. powinny zostać oczyszczone z substancji antyadhezyjnych czy produktów reakcji, które mogłyby wytworzyć warstwę rozdzielającą pomiędzy materiałem a klejem.

DOZOWANIE PROFESJONALNE

Do zastosowania naszych produktów MELKIB MMA ELASTIC proponujemy Państwu profesjonale systemy dozujące w zależności od wielkości czy ilości klejonych elementów: od pistoletów dozujących (pneumatycznych/manualnych) czy urządzeń dozujących z systemem napełniającym/uzupełniającym, poprzez systemy dozujące, aż do pełnej automatyzacji, która pozwala na najwyższą jakość i dokładność dozowania przy dużej wydajności pracy z produktem. Te systemy nie tylko optymalizują procesy wykonywanych zadań, ale niosą ze sobą również korzyści w postaci oszczędności czasu i kosztów. Nasze systemy dozujące są idealnym uzupełnieniem dla produktów MELKIB MMA ELASTIC, a to dzięki jedynemu w swoim rodzaju połączeniu innowacyjnej technologii, wysokiej mobilności oraz łatwości w użyciu.

 W celu sprawdzenia dostępności oraz uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt. Chętnie pomożemy Państwu w wyborze odpowiedniego systemu dozującego, aby nasze produkty mogły zostać wykorzystane dokładnie w taki sposób i w takim celu, do którego Państwo ich potrzebują.

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE UŻYTKOWANIA

Klej MELKIB MMA ELASTIC oraz materiały przeznaczone do klejenia powinny przed obróbką osiągać optymalną temperaturę pomiędzy 18°C a 25°C.

Kartusz należy umieścić w odpowiednim urządzeniu dozującym, usunąć nakrętkę i wycisnąć niewielką ilość kleju na chusteczkę/ścierkę itp., by upewnić się, że wypływają oba składniki. Następnie nałożyć na kartusz końcówkę mieszającą i wycisnąć przez nią niewielką ilość kleju, aż do uzyskania jednolitej barwy.

Wycisnąć odpowiednią ilość kleju na sklejane części tak, by po ściśnięciu elementów powstała pomiędzy nimi warstwa kleju o grubości min. 1mm (max. 15 mm). Jest możliwe nałożenie cieńszej warstwy kleju, jednak wymaga to wcześniejszego sprawdzenia. Aby zagwarantować całkowite wypełnienie szczeliny, należy zwrócić uwagę na wypływanie kleju na zewnątrz (po bokach klejonych elementów). Podczas procesu utwardzania należy zapobiec przemieszczaniu się części, warto zadbać o ich unieruchomienie. Nadmierny nacisk na sklejane elementy może negatywnie wpłynąć na grubość warstwy kleju, a tym samym na jakość połączenia. W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt.

Osiągnięcie właściwej stabilności oraz wytrzymałości spoiwa zależy od wielu czynników, jak temperatura otoczenia czy temperatura materiału. Przedstawione powyżej parametry czasowe zostały ustalone dla procesu przebiegającego w normalnych warunkach klimatycznych (temp. 23-25°C/ wilgotność powietrza 50%).

MAGAZYNOWANIE I OKRES PRZYDATNOŚCI

Okres przydatności do użycia składników A i B w nieotwieranym opakowaniu wynosi 12 miesięcy od daty produkcji umieszczonej na opakowaniu. Okres ten bazuje na przechowywaniu w temp. od +2 °C do +23 °C.

Jeżeli produkt jest narażony na działanie wyższej temperatury, wyżej określony okres jego przydatności skraca się. Już krótkotrwałe działanie temperatury powyżej +35 °C może bardzo szybko zniszczyć składnik B, dlatego należy bezwzględnie unikać takich sytuacji. Produkty muszą być chronione przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

Bezwzględnie chronić przed mrozem!

UWAGA!

Produkt przeznaczony do użytku profesjonalnego. Kupujący stosuje go na własną odpowiedzialność. Wszystkie opisane zalecenia odpowiadają naszym doświadczeniom oraz najnowszym badaniom. Wymienione cechy i wartości zostały potwierdzone w warunkach laboratoryjnych i mogą służyć jedynie jako punkt odniesienia. Rzeczywista przydatność do użytku powinna zostać sprawdzona przez użytkownika w realnych warunkach. Firma Melkib-bis zastrzega sobie ograniczenie gwarancji do zwrotu/reklamacji wadliwych produktów, ponieważ nie jest możliwa kontrola właściwego użytkowania produktu.

 Produkt nie nadaje się do następujących materiałów:

 • Polietylen
 • Polipropylen
 • Politerafluoroetylen
 • Poliacetylen
 • Cynk / materiały ocynkowane

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Pliki do pobrania

Wersje językowe
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium